Modul 10GBASE-SR SFP+ 850nm 300m Hi-Optel HSFP10-3831

Penerangan Ringkas:

HSFP10-3831 ialah modul transceiver optik 10Gb/s yang sangat padat untuk komunikasi optik bersiriaplikasi, menyokong kadar data 10.3125Gbps (10GBASE-SR) atau 9.953Gbps (10GBASE-SW), danjarak penghantaran sehingga 300m pada 50μm MMF (2000MHz.km).


Butiran Produk

Tag Produk

Penerangan

Jenis gentian Jalur lebar modal minimum @ 850 nm (MHz●km) Operasi (meter)
62.5um MMF 160 2 hingga 26
200 2 hingga 33
50um MMF 400 2 hingga 66
500 2 hingga 82
2000 2 hingga 300

Julat Kendalian SFP+SR untuk setiap Jenis Gentian Optik

Transceiver terdiri daripada dua bahagian: Pemancar VCSEL 850nm berprestasi tinggi dan PIN sensitiviti tinggi yang disepadukan dengan TIA.Penerima.

Gambar rajah blok transceiver optik HSFP10-3831 SFP+ ditunjukkan di bawah

sr

● Penilaian Maksimum Mutlak

Parameter Simbol Min Maks Unit
Suhu Penyimpanan TST -40 +85
Voltan bekalan VCC3 0 +3.6 V
Kelembapan Relatif RH 5 85 %

● Syorkan Persekitaran Operasi

Parameter Simbol Min Taip Maks Unit
Kadar Tarikh     10.3125   Gb/s
Voltan bekalan VCC +3.14 3.3 +3.47 V
Arus Bekalan ICC   180 200 mA
Pelesapan Kuasa PD     0.8 W
Suhu Operasi TOP -5 25 +75

● Ciri Operasi Pemancar-Optik, Elektrik

Parameter Simbol Min Taip Maks Unit Ruj.
Nisbah Penindasan Mod Sisi SMSR 30 -   dBm  
Purata kuasa pelancaran pemancar OFF Poff   - -30 dBm  
Nisbah Kepupusan ER 3.5   - dB 1
Penalti Penyebaran Pemancar TDP - - 3.9 dB  
Kadar Data Operasi S   10.3125   Gbps  
Panjang Gelombang Tengah λC 840 850 860 nm  
Lebar Jalur Spektrum (RMS) σ     0.45 nm  
Kuasa Optik Purata Pavg -7.3 - -1 dBm  
Topeng Mata Optik Mematuhi IEEE 802.3ae  
Impedans Pembezaan Input ZIN 90 100 110 Ω  
TX Lumpuhkan Lumpuhkan   2.0   Vcc+0.3 V  
Dayakan   0   0.8 V  
Kerosakan TX Kesalahan   2.0   Vcc+0.3 V  
Biasalah   0   0.8 V  
Jitter Input Bergantung Data DDJ     0.08 UI  
Input Data Jumlah Jitter TJ     0.25 UI  

● Ciri Operasi Penerima-Optik, Elektrik

Parameter Simbol Min Taip Maks Unit Ruj.
Panjang Gelombang Tengah λr   850   nm  
Purata kuasa penerima PIN     -11.1 dBm 2
Lebihan Penerima PMAX -1.0     dBm 2
Los Assert LosA -30   - dBm  
Pencuci mulut Los LosD     -12 dBm  
Los Hysteresis LosH 0.5 2.5 5 dB  
Refleksi Penerima       -12 dB 1
Impedans Pembezaan Keluaran PIN 90 100 110 Ω  
LOS tinggi   2.0   Vcc+0.3 V  
rendah   0   0.8  
Masa Kenaikan dan Kejatuhan Output Rx Tr/Tf 30     ps 20% hingga 80%
Jitter Output Jumlah TJ     0.7 UI  
Jitter Output Bergantung Data DJ     0.42 UI  

Nota:
Nota 1. Diukur pada 10.3125b/s dengan PRBS 231– 1 corak ujian NRZ.
Nota 2. Di bawah kes terburuk ER, diukur pada 10.3125 Gb/s dengan PRBS 231– 1 corak ujian NRZ untuk BER

● Kawalan dan Status I/O Ciri-ciri Masa

Parameter Simbol Min Maks Unit Ruj.
TX Lumpuhkan Masa Penegasan t_off   10 µs 1
TX Lumpuhkan Masa Meniadakan t_on   1 ms 2
Masa untuk memulakan termasuk set semula TX_Fault t_init   300 ms 3
Masa Penegasan Kesalahan TX t_fault   100 µs 4
TX Lumpuhkan untuk menetapkan semula t_reset 10   µs 5
Masa Penegasan LOS t_kerugian   100 µs 6
Masa Deassert LOS t_loss_off   100 µs 7
Kadar-Pilih Masa Perubahan t_rasel   10 µs 8
Kadar Jam ID Bersiri f_serial_clock   400 kHz  

Nota:
1. Masa dari tepi meningkat TX Lumpuhkan kepada apabila output optik jatuh di bawah 10% daripada nominal.
2. Masa dari tepi jatuh TX Lumpuhkan kepada apabila output optik termodulat meningkat melebihi 90% daripada nominal.
3. Daripada menghidupkan atau menafikan TX Fault menggunakan TX Disable.
4. Masa dari fault kepada TX fault on.
5. Masa TX Disable mesti dipegang tinggi untuk menetapkan semula TX_fault.
6. Masa dari keadaan LOS kepada RX LOS menegaskan.
7. Masa dari keadaan bukan LOS ke RX LOS deassert.
8. Masa dari naik atau turun kelebihan input Rate Select sehingga lebar jalur penerima mematuhi spesifikasi yang sesuai.

Pematuhan Peraturan

HSFP10-383X mematuhi Keserasian Elektromagnet antarabangsa dan keperluan dan piawaian keselamatan antarabangsa (lihat butiran dalam Jadual berikut).

Pelepasan Elektrostatik
(ESD) kepada Pin Elektrik
MIL-STD-883E
Kaedah 3015.4
Kelas 1(>2000 V)
Elektromagnet
Gangguan (EMI)
FCC Bahagian 15 Kelas B
EN55022 Kelas B (CISPR 22B)
VCCI Kelas B
Serasi dengan piawaian
Keselamatan Mata Laser FDA 21CFR 1040.10 dan 1040.11
EN60950, EN (IEC) 60825-1,2
Serasi dengan produk laser Kelas 1.

  • Sebelumnya:
  • Seterusnya:

  • Tulis mesej anda di sini dan hantar kepada kami