10GBASE-LR SFP+1310nm 10km Hi-Optel HSFP10-2323 modul

Penerangan Ringkas:

HSFP10-2323 ialah modul transceiver optik 10Gb/s yang sangat padat untuk komunikasi optik bersiriaplikasi, menyokong kadar data 10.3125Gbps (10GBASE-LR) atau 9.953Gbps (10GBASE-LW), danjarak penghantaran sehingga 2~10 km pada SMF.


Butiran Produk

Tag Produk

Penerangan

Transceiver terdiri daripada dua bahagian: Prestasi tinggi 1310nm DFB Laser, Pemancar dan PIN sensitiviti tinggi yang disepadukan dengan TIA.Penerima.

Gambar rajah blok transceiver optik HSFP10-2323 SFP+ ditunjukkan di bawah.

233

Modul boleh pasang panas ke dalam penyambung 20-pin.Antara muka elektrik berkelajuan tinggi adalah berdasarkan logik voltan rendah, dengan galangan pembezaan 100 Ohms nominal dan AC digabungkan dalam modul.Output optik boleh dilumpuhkan oleh input peringkat tinggi logik LVTTL TX_Disable.Output kehilangan isyarat (RX_LOS) disediakan untuk menunjukkan kehilangan isyarat optik input penerima.Pin RATE_SELECT penerima tidak digunakan oleh transceiver.

Antara muka 2 wayar (SCL, SDA) digunakan untuk ID bersiri, diagnostik digital dan fungsi kawalan/monitor yang lain.

● Penilaian Maksimum Mutlak

Parameter

Simbol

Min

Maks

Unit

Suhu Penyimpanan

TST

-40

+85

Voltan bekalan

VCC3

0.0

+3.6

V

Kelembapan Relatif

RH

5

95

%

● Syorkan Persekitaran Operasi

Parameter

Simbol

Min

Taip

Maks

Unit

Kadar Tarikh

 

 

10.3125

11.3

Gb/s

Voltan bekalan

VCC

+3.14

3.3

+3.47

V

Arus Bekalan

ICC

 

 

300

mA

Pelesapan Kuasa

PD

 

800

1000

mW

Suhu Operasi

TOP

-40

25

+85

● Ciri Optik (Keadaan: Ta=TOP)

Parameter

Simbol

Min

taip

Maks

Unit

Catatan

Pemancar
Kadar Tarikh    

10.3125

11.3

Gb/s

 
Panjang Gelombang Optik

λ

1260

 

1355

nm

 
Kuasa keluaran purata

Po

-6.5

 

0.5

dBm

1

Nisbah Kepupusan Optik

ER

3.5

   

dB

1

Amplitud Modulasi Optik

OMA

-5.2

   

dBm

 
Kuasa Dilumpuhkan Poff     -30 dBm  
Nisbah Penindasan Mod Sisi

SMSR

30

   

dB

 
Penalti penyebaran      

3.2

dB

 
Tx Jitter

Txj

Mengikut keperluan 802.3ae

 
Penerima
Kadar Tarikh    

10.3125

11.3

Gb/s

 
Panjang Gelombang Optik

λ

1260

 

1355

nm

 
Sensitiviti Penerima

R

   

-14.4

dBm

2

Sensitiviti Penerima dalam OMA

R

   

-12.6

   
Sensitiviti Penerima Tertekan dalam OMA

R

   

-10.3

dBm

2

Kuasa Input Maksimum

PMAX

0.5

   

dBm

 
LOS De-Assert

KERUGIAN

   

-15

dBm

 
Tegas LOS

LOSA

-25

   

dBm

 
Histeresis LOS  

0.5

 

4

dB

 
Refleksi Penerima      

-12

dB

 

Nota
Nota 1. Diukur pada 10.3125b/s dengan PRBS 231– 1 corak ujian NRZ.
Nota 2. Di bawah kes terburuk ER, diukur pada 10.3125 Gb/s dengan PRBS 231– 1 corak ujian NRZ untuk BER< 1x10-12

Ciri-ciri Elektrik (Keadaan: Ta=TOP)

Parameter

Simbol

Min

Taip

Maks

Unit

Catatan

Pemancar
Ayunan voltan input berbeza

VI

150

 

1600

mVpp

1

Toleransi voltan mod biasa

 

15

-

-

mV

 

Hantar Input Lumpuhkan

H

VIH

2.0

 

Vcc+0.3

V

 

L

VIL

0

 

0.8

V

 

Hantar Dayakan Output

H

VOH

2.4

 

Vcc+0.3

V

 

L

VOL

0

 

0.4

V

2

Jitter Input Bergantung Data

DDJ

 

 

0.1

UI

 

Input Data Jumlah Jitter

TJ

 

 

0.28

UI

 

Impedans Pembezaan Input

Zin

80

100

120

Ω

 

Penerima
Ayunan voltan keluaran berbeza

 

500

 

700

mVpp

3

Keluaran LOS

H

VOH

2.4

 

Vcc+0.3

V

2

L

VOL

0

 

0.4

V

 

Masa Kenaikan dan Kejatuhan Output Rx

Tr/Tf

30

 

 

ps

20% hingga 80%

Jumlah Jitter

TJ

 

 

0.7

UI

 

Jitter Deterministik

DJ

 

 

0.42

UI

 

Impedans Pembezaan Keluaran

Zon

80

100

120

Ω

 

Nota 1. TD+/- adalah AC dalaman digandingkan dengan penamatan pembezaan 100Ω di dalam modul.
Nota 2. Tx Fault dan Rx LOS ialah output pengumpul terbuka, yang harus ditarik ke atas dengan 4.7k hingga 10kΩperintang pada papan perumah.Tarik voltan antara 2.0V dan Vcc+0.3V.
Nota 3. Output RD+/- digandingkan secara dalaman AC, dan harus ditamatkan dengan 100Ω (pembezaan) padapengguna SERDES.

Pin Tugasan

Gambarajah Nombor Pin Blok Penyambung Papan Hos dan Nama

Pin Tugasan

  • Sebelumnya:
  • Seterusnya:

  • Tulis mesej anda di sini dan hantar kepada kami